Házból otthon-projekt : a fürdőszoba tervezése
A házból otthon-projekt második bejegyzése az emeleti fürdőszoba tervezési folyamatáról szól. A sorozat első bejegyzését itt olvashatod.
A leendő fürdőszobánk az építési munkák kezdetekor így nézett ki:
Első lépésként készítettem egy pontos alaprajzot, az összes méretet feltüntetve.
Papíron elég barátságos méretű helyiségnek tűnik, amely sok lehetőséget rejt magában, de valójában rendelkezik néhány előnytelen adottsággal (kombi kazán kéménye + a tér jelentős része 1.7 m belmagasság alatti).
Első elképzelésem az volt, hogy ezt a szobányi helyet kettéosztom fürdőre és háztartási zugra, azonban centiken múlt, hogy a fent említett adottságok miatt nem sikerült. Ráadásul a szennyvíz helyét már a födémerősítéskor ki kellett jelölni, és a radiátorokét is nem sokkal később. Ami annyira nem volt egyszerű: egyrészt még a külső falak sem álltak, másrészt éppen volt nagyobb gondom is a fürdőszoba kicentizett megtervezésénél. Viszont a mostani projektnél már nem variálhattam sokat a szaniterek elhelyezését illetően.
Nálunk mindig van minimum 1 plusz tényező, akármit is csinálunk. Például az öröklött, vagy szívünkhöz igencsak hozzánőtt tárgyak, amiket mindenképpen be kell venni az épp alakuló koncepcióba. Jelen esetben a férjem nagyszüleitől örökölt öntöttvas kád, amit kb. 12 éve őrizgettük (ééés még mi mindent! erről majd később). Ennyi idő alatt 2 fürdőszobát is újítottunk, azokba sajnos nem fért be. Az emeleti fürdőszobánál végre eljött a jó öreg (80 éves) lábaskádunk ideje.
El kell mondanom, hogy nem vagyok híve annak, hogy a hétköznapi gyakorlati szempontokat feláldozzam a dizájn oltárán, különösen nem a funkcionális helyiségeknél. Ez egy családi fürdőszoba lesz, 2 felnőtt és 2 gyerek napi szolgálatában… ide lábaskád?? Szerencsére mellette bőven jut hely egy zuhanyzónak is, így a lábaskádmániám miatt évek óta aggódó családtagok is szépen megnyugodtak. Sőt, elég üres lenne kád + zuhany nélkül a helyiség, tehát ezt a kádat a sors is ide rendelte, valljuk be 🙂 .
És ha már úgyis van hely, gondoltam jó lenne egy dupla mosdó – ez két kiskamasz gyerek mellett jó befektetésnek bizonyult.
Továbbá ide terveztem elhelyezni az ikeás Edland komódunkat, ami az évek során volt már éjjeliszekrény és gyerekszobai tároló, de ezekből a szobákból kiszorult az átalakítás után.
Tehát a feladatom: a meglévő dolgaink és az új elképzelések összehozása családbarát elrendezésben és stílusban.
Készítettem néhány moodboardot, íme:
Tehát nincs vadulás, viszont ami van, az a demokrácia. A férjemnek és a gyerekeknek egyértelműen a kék beütésű összeállítás tetszett a legjobban. A kád maradt fehér (… legalábbis egy ideig 😉 ).
Ti melyiket választottátok volna?
Összegyűjtött inspirációim pinterest albumát itt találjátok.
Az összes szimpatikus cucc linkjét is egy pinterest albumba mentettem, innen könnyű volt szelektálni, majd a kiválasztott termékek méretét és egyéb adatait figyelembe véve elkészítettem a végleges tervet: alaprajzot és falnézeteket.
Az alaprajzi elrendezés ilyen lett:
Látványtervek
A következő bejegyzésben írok a kád felújításáról, a választott termékekről és kivitelezés szépségeiről.
Pingback: Indigo Design Műhely | Házból otthon-projekt: fürdőszobai munkálatok